شماره دانشپذیری :

اخبار

اخبار پیام نور

امتحانات پایان ترم پیام نور قبل از انتخابات ریاست جمهوری تمام می شود

1391/12/23

رییس دانشگاه پیام نور تاکید کرد که برنامه زمانی برگزاری امتحانات پایان ترم دوم سال تحصیلی 92-1391 این دانشگاه به گونه ای تنظیم شده که امتحانات دانشجویان قبل از انتخابات به اتمام برسد.

به گزارش خبرنگاران، ˈحسن زیاریˈ روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: با وجود هشت هزار رشته محل در مقطع کارشناسی و همین تعداد رشته محل در مقطع کارشناسی ارشد پیام نور، جابجایی و تغییر زمان امتحانات کاری واقعا دشوار است و امتحانات در زمان معین خودش برگزار می شود.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه زمان برگزاری امتحانات در هنگام انتخاب واحد دانشجویان به آنها ارائه می شود به نظر نمی رسد مشکلی برای شرکت دانشجویان در امتحانات پایان ترم آینده وجود داشته باشد.

زیاری درمورد افزایش شهریه دانشجویان پیام نور نیز اظهار داشت: افزایش شهریه به طور معمول پس از تصویب هیات امنای دانشگاه و تایید وزیرعلوم اعمال می شود که ابلاغ آن معمولا پس از شروع ترم تحصیلی دانشجویان صورت می گیرد.

به گفته وی در سال های اخیر، میانگین افزایش میزان شهریه پیام نور حدود 10 درصد بوده است و شهریه دانشجویان این دانشگاه نسبت به دانشجویان شهریه پرداز در دیگر دانشگاه ها همچون موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، مبلغ زیادی نیست.

رییس دانشگاه پیام نور در توضیح مشکلی که هنگام اعلام تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سال 91 از سوی این دانشگاه ایجاد شده بود، گفت: دانشگاه پیام نور در سال گذشته، درخواست های خود برای پذیرش دانشجویان دکتری را به شورای گسترش آموزش عالی ارسال کرد که تعدادی از آنها تصویب شد.

وی ادامه داد: در زمان تکمیل ظرفیت، سازمان سنجش از ما خواست که ظرفیت هایمان برای پذیرش دانشجوی دکتری در این مرحله را اعلام کنیم که ما به اشتباه، کل ظرفیت های اولیه را به سازمان سنجش اعلام کردیم درحالیکه پذیرش در آنها قبلا صورت گرفته بود و تنها بخشی از رشته ها، ظرفیت خالی داشت.

زیاری گفت: این اشتباه که باعث ایجاد سردرگمی برای داوطلبان شده بود با همکاری سازمان سنجش مرتفع شد و داوطلبان تکمیل ظرفیت در رشته هایی که از ظرفیت خالی برخوردار بودند انتخاب رشته کرده و پذیرش شدند.

طراحی سایت : گروه وبین