شماره دانشپذیری :

اخبار

اخبار پیام نور

کتاب های تألیفی ارزشمند یک امتیاز پژوهشی برای اساتید دانشگاه پیام‌نور

1391/10/01
 رئیس دانشگاه پیام‌نور با بیان اینکه تألیف کتب ارزشمند توسط اساتید برای این دانشگاه در اولویت است، گفت: هر کتاب تألیفی ارزشمند یک امتیاز پژوهشی برای اساتید به شمار می‌رود.

حسن زیاری، رئیس دانشگاه پیام‌نور در همایش تبیین راهبردی کتاب‌های درسی این دانشگاه با تأکید بر اهمیت محتوای کتب این دانشگاه افزود: کتب دانشگاه پیام‌نور باید کاربردی باشد به نحوی که توان خودآموزی، خودباوری، کارآفرینی و رفع مشکلات را در جوانان ایجاد کند.

وی با بیان اینکه باید بومی سازی در تألیف کتب مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: اساتید باید کتاب‌هایی تألیف کنند که با فرهنگ و اعتقادات مردم و جامعه هماهنگ باشد.

رئیس دانشگاه پیام‌نور همچنین به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت اعتلا و پیشرفت در علم و دانش اشاره کرد و گفت: ایران می‌تواند در زمینه علم و دانش پیشرو باشد و باید در مرزهای دانش حرکت کنید.

زیاری با اشاره به دانشجو محور بودن دانشگاه پیام نور، گفت: کتب تألیفی باید روان و سلیس باشد که دانشجو بدون کلاس هم بتواند مطالب آن را دریابد.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام‌نور در حال حاضر حدود ۶ هزار عنوان درسی دارد، بیان داشت: که از این تعداد حدود هزار عنوان تألیف مؤلفان این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه پیام‌نور با اشاره به اینکه دیگر دانشگاه‌های کشور نیز از کتب این دانشگاه به عنوان منابع درسی خود استفاده می‌کنند اظهارداشت: این کتا‌ب‌ها علاوه بر ارزان بودن، دارای محتوای سلیس و روان هستند و بر این اساس مورد توجه اساتید دیگر دانشگاه‌ها قرار می‌گیرند. زیاری عنوان کرد: دانشگاه پیام نور با طراحی نرم افزاری جدید در سیستم تدوین کتاب شرایط را به گونه‌ای فراهم کرده تا همه اساتید این دانشگاه بتوانند در تألیف کتاب شرکت کنند.

وی اظهار داشت: تألیف هر کتابی که ارزشمند باشد خود یک امتیاز پژوهشی برای اساتید دانشگاه پیام‌نور است.
طراحی سایت : گروه وبین