شماره دانشپذیری :

اخبار

اخبار مبین

مراحل پذیرش و انتخاب واحد در سیستم گلستان پیام نور پذیرش مهرماه 1393

1393/07/14

موسسه آموزش عالی آزاد مبین ضمن تبريك و آرزوي موفقيت براي كليه داوطلباني كه اسامي آنان به عنوان پذيرفته شده نهايي آزمون ورودي دوره‌هاي فراگير تحصيلات تكميلي (دانش‌پذيري كارشناسي ارشد) دانشگاه پيام‌نور در سال 1393 (نوبت چهاردهم) اعلام گرديده، بمنظور اطلاع از چگونگي ثبت‌نام و انتخاب واحد در كد قبولي اعلام شده مطالب زیر را حتماً مطالعه نمایند:

خلاصه مراحل پذیرش و انتخاب واحد در سیستم گلستان پیام نور
الف- تکمیل مشخصات و ارسال مدارک و دریافت فرم های مورد نیاز
نکته : اگر پرینتر در اختیار ندارید حتما شماره دانشجویی ذکر شده در این گزارش و تاریخ مراجعه حضوری خود را یادداشت کنید.
ب- پرداخت شهریه ثابت ( زمانی می توانید شهریه را پرداخت کنید که با شماره دانشجویی وارد سیستم شده باشید.
ج- انتخاب واحد و دریافت پرینت انتخاب واحد
( الزامی به پرینت این گزارش نیست ولی بهتر است داشته باشید )
نکته : مراجعه حضوری برای ارائه اصل مدارک مطابق تاریخ زمان بندی اعلام شده توسط مرکز خودتان
( عموما در این رابطه تا قبل از شروع امتحانات نیمسال اول فرصت دارید. )
تذکر مهم : کلیه پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی ارشد سال 93 مراکز و واحدهای استان تهران؛ شامل تهران/ ری/ دماوند/ رباط‌کریم( پرند )/پردیس/لواسان/ پاکدشت/ ورامین، باید پس از تکمیل مرحله ثبت‌نام غیرحضوری در سامانه آموزشی گلستان، جهت تشکیل پرونده و تایید ثبت‌نام در ساعات اداری به مراکز قبولی مراجعه کنند.
هنگام مراجعه حضوری باید اصل مدارک را ارائه بدهید ( منظور از اصل مدارک این است که کپی نباشد. )
د- پرداخت شهریه متغیر مطابق با واحدهای انتخابی ( سرعت عمل برای پرداخت شهریه متغیر لازم نیست و شما معمولا تا قبل از امتحانات پایان ترم فرصت دارید. )

نحوه ورود به سیستم گلستان
با مراجعه به سایت http://reg.pnu.ac.ir  از طریق مرورگر internet explorer  و انتخاب دکمه ورود به سیستم، سامانه جامع دانشگاهي گلستان باز شده و با وارد کردن شناسه کاربری و گذرواژه، صفحه شخصی شما باز خواهد شد.
تذکر مهم :
موارد زیر در صورت فعال شدن در سامانه جامع گلستان قابل اجرا می باشد.
مثال دوره قبل :

-         شناسه کاربری : شماره داوطلبیh931
مثال اگر شماره دواطلبی شما 175123 باشد : شناسه کاربری : h931175123 بجای اعداد 175123 شماره داوطلبی خود را وارد کنید.
-         گذر واژه : شماره ملی ( در صورتیکه درابتدای کد ملی رقم صفر وجود داشته باشد باید هنگام درج گذرواژه ثبت گردد.)
مثال اگر شماره ملی شما  ۰۲۳۴۵۶۷۸۹۰ باشد گذر واژه شما خواهد شد. بجای اعداد ۰۲۳۴۵۶۷۸۹۰ باید شماره ملی خود را وارد کنید.
در صورتی که شماره ملی خود را در سیستم ثبت نکرده اید بجای آن از شماره شناسنامه استفاده کنید
نکته ۱ : گذر واژه دانشجویان در صورتیکه در اطلاعات سازمان سنجش فاقد شماره ملی باشند شماره گذرنامه و در صورتیکه شماره گذرنامه نیز خالی باشد شماره شناسه کاربری می باشد.
نکته ۲ : گذر واژه دانشجویان غیر ایرانی میبایست مطابق با عددی که در اطلاعات فایل سنجش به عنوان کد ملی درج شده است ثبت گردد.

مدارک لازم جهت ثبت نام
(کلیه مدارک باید اسکن شوند و در سیستم ارائه داده شوند)

1-     تصویر صفحه اول وسوم  شناسنامه
2-     تصویر کارت ملی
3-     عکس با زمینه روشن (جهت مراجعه حضوری 6 قطعه )
4-     مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان ) (برای این کار باید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید یا کارت پایان خدمت یا معافیت ارائه دهید )
5-     تصویر مدرک کارشناسی
6-     گواهی ازمراجع ذیربط مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه
7-     حکم مرخصی سالانه یا استعفاء برای کارمندان دولت

تذکر : حجم هر تصویر حداکثر 250 کیلوبایت و ترجیحا فرمت آن jpg یا jpeg باشد.


نحوه تکمیل اطلاعات و ارسال مدارک لازم
بعد از گذشت حداکثر 24 ساعت از ثبت نام و ارسال مدارک، شناسه کاربری شما تغییر خواهد کرد و بعد از آن شناسه کاربری شما شماره دانشجویی می باشد که در سیستم گلستان هنگام ثبت نام به شما اعلام شده است.
( تاکید می شود که در هنگام تکمیل اطلاعات شخصی، شماره دانشجویی خود را برای ثبت نام نهایی یادداشت نمائید. )

شناسه کاربری : شماره دانشجویی
گذر واژه و یا رمز عبور شما بعد از ثبت نام : شماره شناسنامه

نکته مهم : تا زمانی که شما همچنان با شماره دواطلبی وارد سایت می شوید یعنی شماره دانشجویی شما فعال نشده است پس قاعدتا نمی توانید انتخاب واحد کنید و باید صبر کنید تا مدارک شما تایید شوند. ( زمان دقیقی را نمی شود برای این موضوع بیان کرد )
 پرداخت شهریه ثابت ( زمانی میتوانید شهریه را پرداخت کنید که با شماره دانشجویی وارد سیستم شده باشید )

تذکر 1 : قبل از آنکه انتخاب واحد کنید شما باید شهریه ثابت را پرداخت کنید.
تذکر 2 : در صورت موفقیت تراکنش پرداخت پس از حداکثر 2 ساعت، وضعیت دانشجو از حالت بدهکار به فعال تبدیل خواهد شد.
تذکر 3 : شایان ذکر است در صورت عدم موفقیت تراکنش (در پرداخت غیر حضوری) و برگشت وجه شهریه، وضعیت دانشجو مجدد به غیر فعال تبدیل خواهد شد.

انتخاب واحد توسط خود دانشجو از مسیر زیر باید انجام شود:
ثبت نام   >  عملیات ثبت نام  >  "ثبت نام اصلی"

سقف مجاز انتخاب واحد برای ورودی های جدید
برای اطلاع از اینکه چه واحدهایی را باید انتخاب کنید دانشجو باید باتوجه به لیست ارائه دروس خود اقدام کند. نکته مهم در رابطه با این موضوع رعایت پیش نیاز و هم نیاز های هر درس می باشد ممکن است سیستم اخطار ندهد ولی دانشجو باید حتما براساس لیست ارائه دروس خود پیش نیاز و هم نیاز ها را رعایت کند. منابع دروس نیز در لیست وضعیت منابع درسی هر رشته مشخص شده است.
برای اطلاع از برنامه ارائه دروس و لیست وضعیت منابع درسی رشته خود از منوی مشاوره تخصصی سایت موسسه، رشته تحصیلی خود را انتخاب کرده و با ورود به قسمت چارت تحصیلی، امکان دانلود لیست های مورد نظر وجود دارد.

تذکر : در لیست وضعیت منابع درسی نوع امتحان درس مربوطه قابل مشاهده است. امتحانات در دانشگاه پیام نور به 3 صورت تستی ، تشریحی ، تستی-تشریحی برگزار می شود.

برخی نکات خیلی مهم
خودخوان: اگر برای درسی نوشته شده است خودخوان یعنی برای درس مذکور کلاس تشکیل نخواهد شد.
عادی : یعنی برای درس مورد نظر کلاس تشکیل می شود که ساعات و روزهای کلاس قابل مشاهده است.
تاریخ و ساعت تشکیل کلاس و برنامه امتحانات واحدهای انتخابی از مسیر ثبت نام -> گزارش های ثبت نام ->  " نتیجه ثبت نام و انتخاب واحد دانشجو" پس از انتخاب واحد در دسترس قرار می گیرد.
الکترونیکی : اگر در زمان انتخاب واحد برای درسی الکترونیکی نوشته شده است یعنی کلیه کلاس های این درس به صورت الکترونیکی و از طریق سایت http://lms.pnu.ac.ir برگزار می شود.

تذکر : از آنجایی که ساعت و تاریخ امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور در لحظه انتخاب واحد نمایان خواهد شد، توصیه می شود که از تداخل یافتن زمان امتحانات دروس مختلف در یک ساعت و فشردگی امتحانات در یک روز جلوگیری بعمل آید و دروسی انتخاب نمائید که چنین مشکلاتی در زمان امتحانات پیش نیاید.

برنامه کلاسی
اگر ساعت و برنامه تشکیل کلاس ها در صفحه انتخاب واحد نباشد ممکن است در سایت مرکز قبولی خودتان اعلام شده باشد.
بعد از انجام مراحل فوق با توجه به تاریخ مندرج در گواهی پذیرش اینترنتی جهت تحویل مدارک به مرکز پذیرش خود مراجعه نمایید.(ممکن است تاریخی هم اعلام نشده باشد. پس تا قبل از شروع امتحانات و یا تاریخی که در سایت دانشگاه قبولی خودتان اعلام شده است برای تحویل مدارک اقدام کنید)

نکته بسیار مهم : در صورتیکه مدارک ارسالی با اصل مدارک در زمان مراجعه حضوری و تحویل مدارک ناقص یا دارای تناقض باشد ، قبولی شما در دانشگاه پیام نور ملغی می شود. توجه داشته باشید تا زمان تحویل مدارک ( با توجه به تاریخ مندرج در گواهی پذیرش غیر حضوری ) شما دانشجو قطعی دانشگاه محسوب نمی شوید. مسئولیت تناقض و کسری مدارک تا زمان تحویل بعهده شخص پذیرفته شده می باشد.

تعیین محل آزمون امتحانات پایان ترم
دانشجویان کارشناسی ارشد پیام نور فقط تا تاریخ اعلام شده ( حدود یک ماه قبل از شروع امتحانات پایان ترم ) می توانند با مراجعه به سیستم گلستان پیام نور  و از مسیر زیر
آموزش -> دانشجو -> درخواست ها -> " انتخاب محل آزمون "
نسبت به تعیین محل آزمون خود اقدام کنند.
در تعیین محل آزمون ، شهریه و استاد تغییری نمی کند و فقط محل آزمون تغییر می کند. مهم نیست آن شهری که دانشجویان انتخاب می کنند رشته مورد نظر را دارد یا ندارد. تنها چیزی که مهم است داشتن دانشگاه پیام نور در آن شهر است . اما این موضوع برای شهر تهران استثنا می باشد. دانشجویان فقط از چهار مرکز موجود در شهر تهران یعنی پیام نور تهران جنوب، پیام نور تهران شمال، پیام نور تهران شرق و پیام نور تهران غرب فقط مرکزی را می توانند انتخاب کنند که رشته آنها را داشته باشد. اگر رشته دانشجو در هیچ یک از چهار مرکز تهران وجود نداشت هر کدام را که بخواهند می توانند انتخاب کنند.
 دانشجويان برون مرزي مجاز به انتخاب مركز آزمون نمی باشند.
دانشجويان بدهكار بعد از پرداخت شهریه می توانند در سیستم از امکان تعیین محل آزمون استفاده کنند. اجباری برای تعیین محل آزمون وجود ندارد و در صورت عدم تعیین محل آزمون در سیستم گلستان امتحانات دانشجویان در همان مرکز خود برگزار می شوند.

نحوه محاسبه نمره امتحان در دانشگاه پیام نور
داوطلبانی که در شیوه آموزش محور مجازی پذیرفته شده اند، کلیه واحدهای درسی آنها بصورت الکترونیکی ارائه می گردد. چنانچه داوطلب رشته مورد نظر خود را به صورت آموزش پژوهشی در دانشگاه پذیرش گردد، می تواند دروس خود را به 3 روش عادی، الکترونیکی و خودخوان انتخاب نماید. در شیوه عادی کلاس های درسی به صورت حضوری در 4 الی 6 جلسه در واحد دانشگاهی و در صورت انتخاب درس به روش الکترونیکی ، درس مورد نظر در 4 الی 6 جلسه ( در روز و ساعت مشخص ) به صورت آنلاین و اینترنتی از طریق سایت Lms.pnu.ac.ir  برگزار می گردد.
در دانشگاه پیام نور نمره دروس برای قرار گرفتن در کارنامه دانشجو به دو صورت محاسبه خواهد شد :
در این دو روش نمره ورقه پایان ترم دانشجو از 14 نمره محاسبه شده و سیستم جامع گلستان دانشگاه پیام نور نمره ورقه دانشجو را در ضریب  10/7  ضرب می کند. از طرفی در دوره های عادی، مجموع فعالیت های کلاسی اعم از حضور در کلاس، ارائه پروژه های کلاسی درس مربوطه، آزمون میان ترم و... ، حداکثر 6 نمره کلاسی با تاثیر مثبت در نمره نهایی دانشجو لحاظ می گردد. در روش الکترونیکی، در صورت ارسال مطالب خواسته شده برای استاد درس مربوطه از طریق ایمیل ، حداکثر 6 نمره کلاسی با تاثیر مثبت در نمره نهایی دانشجو لحاظ خواهد گردید.
 در این صورت سیستم جامع گلستان بعد از محاسبه دو روش ( ضرب نمره ورقه در ضریب مربوطه یا جمع نمره ورقه با حداکثر 6 نمره فعالیت کلاسی ) نمره بالاتر را لحاظ خواهد نمود.
بدیهی است در صورت عدم حضور در کلاس ها یا ارائه مطالب به صورت الکترونیکی فقط نمره ورقه از 14 نمره در ضریب 10/7 ضرب خواهد شد.
در صورت انتخاب درس به صورت خودخوان دانشجو ملزم به رفتن کلاس درس نمی باشد و موظف است منابع و کتب دروس انتخابی را شخصاً مطالعه کرده و سپس در امتحانات پایانی شرکت نماید. نمره ورقه پایان ترم دانشجو از 14 محاسبه شده و سیستم جامع گلستان دانشگاه پیام نور نمره ورقه دانشجو را در ضریب 10/7 ضرب می کند.
بطور مثال اگر دانشجو در امتحان درس ریاضیات پیشرفته نمره 14 ورقه را کسب نماید، این نمره در عدد 10/7 ضرب شده و در نهایت نمره 20 در کارنامه لحاظ می گردد.

طراحی سایت : گروه وبین