شماره دانشپذیری :

اخبار

اخبار پیام نور

رئیس مركز آموزش‌‌های عالی آزاد و خاص، نحوه برگزاری دوره‌های آمادگی فراگیر پیام‌نور در سال 92 را تشریح کرد

1392/05/06
 رئیس مركز آموزش‌‌هاي عالي آزاد و خاص، نحوه برگزاري دوره‌هاي آمادگي فراگير پيام‌نور در سال 92 را تشريح کرد .

مهندس معصومیان با اشاره به راه اندازی کامل سامانه HCTC تاکید کرد: امسال، موسسات متقاضی جهت اخذ مجوز برگزاری دوره های آمادگی فراگیر پیام نور،درخواست های خود را به این سامانه ارسال می کنند و اين مركز پس از بررسي درخواست‌ها و سوابق موسسات، نسبت به صدور مجوز اقدام خواهد نمود.

رئیس مركز آموزش‌‌هاي عالي آزاد و خاص با بیان اینکه فهرست اسامي این موسسات در سايت مركز قابل رويت است از دانش‌پذيران خواست، قبل از ثبت‌نام در موسسه‌اي حتماٌ نام موسسه را در سايت كنترل نمايند ، چرا که هيچ مركزي غير از مراكز مجاز اعلام شده در سايت مركز آموزش‌هاي عالي آزاد، حق برگزاري دوره‌هاي فراگير پيام ‌نور را ندارد.

مهندس معصوميان همچنین درج هرگونه تبلیغات با عنوان تضميني و بيمه بدون كنكور، را از تخلفات بارز موسسات خواند و تصریح کرد: این گونه تبلیغات سوء، منجر به لغو مجوز موسسه خواهد شد. همچنین، هيچ يك از موسسات حق برگزاري كلاس در دانشگاه‌ها بدون مجوز اين مركز را ندارند.

وی افزود: بعلت احتمال هرگونه تغيير در منابع آزمون تا زمان توزيع دفترچه، هيچ موسسه‌اي حق برگزاري كلاس را ندارد و غيرقانوني است.

رئیس مركز آموزش‌‌هاي عالي آزاد و خاص، در پاسخ به ادعای روابط عمومي دانشگاه پيام نور مبنی بر شناسايي مراكز مجاز برگزاري دوره هاي فراگير پيام‌نور و اعلام فهرستی از این موسسات گفت: دوره‌هاي آمادگي فراگير پيام‌نور،‌ به نوعي زيرشاخه برگزاري دوره‌هاي آمادگي كنكور تحصيلات تكميلي محسوب مي‌گردد. از آنجا که دانشگاه جامع علمي‌كاربردي، متولي برگزاري دوره‌هاي آموزش عالي آزاد است و اين دوره‌ها شامل دوره‌هاي آمادگي تحصيلات تكميلي نيز مي‌شود، لذا طبق سنوات گذشته، موسسات آموزش عالي آزاد مجری آن بوده و طبق مصوبه شوراي گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، مديريت موسسات به دانشگاه جامع علمي‌ كاربردي واگذار شده و مجوز آن صادر شده است. بنابراين فقط موسسات آموزش عالي آزاد تحت پوشش اين مركز كه داراي مجوز برگزاري دوره‌هاي فراگير پيام‌نور مي‌باشند، در فهرست نهايي و مجاز اين دوره‌ها قرار دارند.
طراحی سایت : گروه وبین