شماره دانشپذیری :

دانشگاه پیام نور

مصاحبه با مسئولین
 
رایگان شدن تحصیل دانشجویان ممتاز در دانشگاه پیام نور تاریخ : 09/02/1391
سعید حسامی- قائم مقام دانشگاه پیام نور
منبع خبر -خبرگزاری مهر

به گفته قائم مقام دانشگاه پیام نور، با رای دیوان عدالت اداری، از این پس ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز در دانشگاه پیام نور رایگان شد. قائم مقام دانشگاه اعلام کرد که این دانشگاه در گذشته برای شهریه دانشجویان ممتاز شاغل به تحصیل 50 درصد تخفیف ویژه در نظر می گرفت که با رای صادر شده از سوی دیوان عدالت اداری، تحصیل دانشجویان ممتاز در دانشگاه پیام نور رایگان می شود. متن رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به این شرح است: «نظر به این که مطابق بند 5 ماده 2 قانون اهداف، وظایف و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مصوب 18/5/1383 برنامه ریزی برای شناسایی و حمایت از شکوفایی استعدادهای درخشان و هدایت آنان به سمت اولویتهای راهبردی کشور در زمینه علوم، تحقیقات و فناوری در چارچوب مقررات مصوب مراجع ذیصلاح از جمله ماموریتهای اصلی و حدود اختیارات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری احصاء شده است و در راستای قانون مذکور آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر در تاریخ 31/2/1386 به تصویب شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارتخانه یاد شده رسیده است و در ماده 3 آیین نامه مقرر شده که پذیرش دانشجویان ممتاز مذکور در ماده 2 آیین نامه در دوره های تحصیلی بالاتر در هر یک از دانشگاههای دولتی به صورت رایگان است و دانشگاهها به دریافت شهریه مجاز نیستند، بنابراین بند 2 مصوبه هشتصد و یازدهمین جلسه هیأت رئیسه دانشگاه پیام نور مورخ 5/7/1388، مبنی بر اعمال 50 درصد تخفیف شهریه به لحاظ مغایرت با مقررات مذکور و خارج بودن از حدود اختیارات هیأت رئیسه دانشگاه پیام نور، به استناد بند یک ماده 19 و ماده 20 و ماده 42 قانون دیوان عدالت اداری حکم به ابطال آن از تاریخ تصویب [5/7/1388] صادر و اعلام میشود.» پیرو شکایت یکی از دانشجویان رتبه اول کل کشور دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی 88-87، که پیرو آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بود و در رشته کامپیوتر– نرم افزار دانشگاه پیام نور مرکز تهران در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل اشتغال دارد، این رای از سوی دیوان عدالت اداری صادر شد. مطابق با آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر وزارت، تحقیقات و فناوری، پذیرش دانشجویان ممتاز مذکور در دوره های تحصیلی بالاتر در هر یک از دانشگاههای دولتی به صورت رایگان است و دانشگاهها مجاز به دریافت شهریه از دانشجویان مذکور نیستند.
بازگشت به بالا
امکان تحصیل دانشجویان معلول بدون پرداخت شهریه در دانشگاه پیام نور تاریخ : 04/02/1391
دکتر حسن زیاری- رییس دانشگاه پیام نور
منبع خبر -خبرگزاری مهر

رئیس دانشگاه پیام نور اعلام کرد که دانشجویان معلول این امکان را دارند که بدون پرداخت شهریه در این دانشگاه تحصیل کنند. دکتر حسن زیاری در گفتگو با خبرنگاران، با اعلام این خبر اضافه کرد: دانشجویان معلول امکان تحصیل بدون پرداخت شهریه در دانشگاه پیام نور را دارند و نهادهای مربوطه طبق قانون از جمله معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و سازمان بهزیستی هزینههای این دانشجویان را پرداخت میکنند. وی گفت: روال تحصیل رایگان دانشجویان معلول در دانشگاه پیام نور برای سال تحصیلی آینده هم ادامه خواهد داشت. به گفته رئیس دانشگاه پیام نور، پرداخت شهریه این دانشجویان از دو طریق صورت می گیرد. شهریه دانشجویان معلول بعد از ثبت نام توسط دستگاهها پرداخت می شود که این مورد معمولاً قدری تاخیر دارد یا دانشجویان شهریه خود را پرداخت می کنند بعد از طریق دستگاههای مسئول مبالغ به آنان عودت داده خواهد شد. زیاری در ادامه تاکید کرد که دستور داده این عده از دانشجویان در پرداخت شهریه و ادامه تحصیل در پیام نور نباید با مشکلی مواجه شوند و از دستگاههای مرتبط با پرداخت شهریه دانشجویان معلول خواسته که همراهی بیشتری با دانشگاه پیام نور داشته باشند زیرا این دانشگاه به طور مستقیم از بودجه دولت تغذیه نمی کند و در ردیف دانشگاههای شهریه پرداز قرار دارد.
بازگشت به بالا
رایزنی برای تایید مدارک دانشگاه پیام نور در دانشگاههای ترکیه تاریخ : 20/12/1390
دکتر ارسلان قربانی قائم مقام وزارت علوم تحقیقات و فناوری
منبع خبر -خبرگزاری مهر

در دیدار قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با سفیر جمهوری ترکیه در تهران، درباره تایید مدارک دانشگاه پیام نور در دانشگاههای ترکیه رایزنی شد.
ارسلان قربانی در این دیدار، در سخنانی با اشاره به توانمندیها و قابلیتهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف علمی، تحقیقاتی و فناوری، رتبه چشمگیر تولید علم کشورمان را در سطح منطقه و جهان یادآور شد و این همکاری ها را زمینه ساز وحدت و توسعه همکاری ها در سایر زمینه ها دانست.
اجرای برنامه های کمیته مشترک علمی و آموزشی ایران و ترکیه، ارزیابی مدارک تحصیلی دانشگاههای ایران و ترکیه از جمله تایید مدارک صادره از دانشگاه پیام نور، تشکیل دانشگاه مشترک ایران و ترکیه، راه اندازی رشته زبان ترکی استانبولی و کرسی ترکیه شناسی در دانشگاه تهران از موارد مطرح شده در این دیدار بود.

بازگشت به بالا
۱۹سالگی، سن جدید اعزام به خدمت سربازی تاریخ : 08/12/1390
سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح
منبع خبر -شبکه خبر

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: تمامی مشمولان وظیفه به جای سن 18 سالگی در ماه تولد سالی که به سن 19 سالگی ( 18 سال تمام) می رسند، جهت خدمت 6 ماه فرصت دارند، خود را معرفی کنند تا دچار غیبت نشوند.
سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در نشستی که امروز در ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد، اظهار داشت: قانون خدمت وظیفه عمومی جدید در 22 آبان سال جاری تصویب و در 2 آذر سال جاری به تأیید شورای نگهبان رسید.
همچنین در 22 آذر سال 90 از سوی ریاست جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد و از 10 بهمن سال جاری از سوی ستاد کل جهت اجرای ابلاغ شده برابر ماده 53 این قانون از تاریخ تصویب لازم الاجرا است که همین موضوع جهت اجرا ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: اضافه خدمت تمامی مشمولان غایبی که تا تصویب قانون جدید مرتکب غیبت شده اند و خود را جهت انجام خدمت سربازی معرفی کرده اند یا تا سوم خرداد سال 91 معرفی کرده اند بخشیده می شوند و به دادگاه معرفی نخواهند شد.

سه ماه غیبت مساوی با 6 ماه اضافه خدمت
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در قانون جدید مشمولانی که سه ماه تا یک سال غیبت کرده باشند 6 ماه اضافه خدمت دارند و اگر بیش از یک سال غیبت کرده باشند، علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت، فراری محسوب شده و به دادگاه معرفی خواهند شد لذا به تمامی جوانانی که مرتکب غیبت شده اند توصیه می شود در مدت تعیین شده خود را جهت انجام خدمت سربازی معرفی کنند.
سردار کمالی عنوان کرد: دو سوم اضافه خدمت انضباطی تمامی کارکنان وظیفه شاغل نیروهای مسلح که تا 22 بهمن سال 90 تنبیه شده اند، بخشیده شده است.
وی اظهار داشت: شرط صدور معافیت تحصیلی برای دانشجویانی که صرفا از طریق کنکور سراسری در دانشگاه ها پذیرفته می شوند، برداشته شده است لذا تمامی دانشجویانی که در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد بدون کنکور هم پذیرفته می شوند از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند شد.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: یکی از فرزندان مادران فاقد شوهر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از انجام خدمت دوره ضرورت معاف هستند.

مشمولان دارای یک فرزند معلول از انجام خدمت سربازی معاف هستند
سردار کمالی با اشاره به اینکه تنها پسر خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی که دارای 3 فرزند دختر یا بیشتر باشند از انجام خدمت سربازی معاف هستند، گفت: مشمولانی که دارای یک فرزند معلول باشند از انجام خدمت سربازی معاف هستند.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: مشمولانی که با معلولان اناث دارای معلولیت جسمی و حرکتی ازدواج کنند به صورت موقت از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می شوند و پس از 5 سال از استمرار ازدواج آن معافیت موقت به دائم تبدیل می شود.
وی ادامه داد: مشمولی که همسرش فوت کرده و دارای فرزند صغیر باشد مادامی که ازدواج نکرده از خدمت معاف است.
شرط تعیین تکلیف خدمت سربازی برای ثبت اموال برداشته شد
سردار کمالی با بیان اینکه یگانه مراقب و نگهدار پدر نیازمند مراقبت با هر سنی، از انجام خدمت معاف است، افزود: شرط تعیین تکلیف خدمت سربازی برای ثبت اموال در دفاتر اسناد رسمی برداشته شد.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: یکی از فرزندان پسر سربازی که در طول مدت خدمت سربازی فوت کرده یا در صورت نداشتن فرزند، یکی از برادرانش از خدمت معاف می شود.

تمامی فرزندان شهدا از انجام خدمت معاف هستند
وی با بیان اینکه تمامی فرزندان شهدا و مفقود الاثرها از انجام خدمت معاف هستند، عنوان کرد: به ازای هر شهید، آزاده با 24 ماه اسارت، جانباز با 25 درصد جانبازی و مفقود الاثر فاقد فرزند یک فرزند از برادران آنها از خدمت معاف می شود.
سردار کمالی اظهار داشت: یک فرزندخوانده قانونی جانبازی که برابر گواهی بنیاد شهید و امور ایثارگران به واسطه جانبازی صاحب فرزند نمی شود، از خدمت معاف است.
وی ادامه داد: تمامی مشمولان دیپلم و بالاتر به جای 4 تا 6 ماه، یکسال فرصت دارند خود را جهت انجام خدمت معرفی کنند تا در این مدت خود را جهت پذیرش در دانشگاه ها معرفی کنند.
سردار کمالی گفت: به دانشجویان انصرافی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور برای یک بار، قبل از انجام خدمت سربازی اجازه ادامه تحصیل داده شده است.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: به مشمولان متعهد دستگاه های غیرنظامی که تاکنون بعد از انجام تعهد، کارت معافیت دریافت می کردند، کارت پایان خدمت داده می شود.

خرید خدمت سربازی وجود ندارد
وی با بیان اینکه به تمامی دانشجویان اخراجی و انصرافی برای معرفی خود یک سال فرصت داده شده است، گفت: خرید خدمت سربازی وجود ندارد در واقع جوانان نباید به شایعات و مسائلی که از برخی از سایت ها به عنوان سودجویی مطرح می شود فریب بخورند؛ چیزی به عنوان فروش سربازی و معافیت برای برخی سنین، وجود ندارد.
سردار کمالی بیان کرد: سیاست ستاد کل نیروهای مسلح این است که قوانین به نفع مردم بوده مشکلی برای خانواده ها به وجود نیاید.
وی ادامه داد: برای سربازان ایرانی مقیم خارج از کشور تسهیلاتی در نظر گرفته شده است تا آنها به وزارت امور خارجه و نمایندگان ایران در خارج از کشور مراجعه کنند. در واقع نیازی نیست آنها به ایران بیایند.
سردار کمالی گفت: سربازان فراری تا پایان 86 عفو شده اند و خود را معرفی کرده اند و آنهایی که بعد از این تاریخ فرار کرده به نیروهای مسلح ابلاغ شده که آنها را به کار گرفته و به دادگاه بفرستند تا دادگاه برای آنها تصمیم بگیرد.

قطعا حقوق سربازان افزایش پیدا خواهد کرد
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص افزایش حقوق سربازی، گفت: رایزنی هایی در خصوص افزایش حقوق سربازی با دولت صورت گرفته که قطعا این حقوق افزایش پیدا خواهد کرد ولی میزان آن بر اساس بودجه تعیین می شود.
وی با اشاره به اینکه طبق قانون، سربازان متأهل باید در محل سکونت همسر خود بکارگیری شوند، افزود: تمامی کسانی که تا 3 خرداد سال جاری خود را معرفی کنند، بخشیده می شوند.
سردار کمالی با بیان اینکه سربازان یتیم در محل سکونت خود باید به کار گرفته شوند، افزود: هیچ مشمولی چه ورزشکار، چه علمی جهت خروج از کشور مشکل ندارند.
سردار کمالی بیان کرد: کمبودی از نظر سرباز نداریم چرا که جوانان به موقع خدمت سربازی خود را انجام می دهند.

بازگشت به بالا
قابلیت پذیرش بدون کنکور دانشجو در دانشگاه پیام نور تاریخ : 25/11/1390
دکتر حسن زیاری- رییس دانشگاه پیام نور
منبع خبر -خبرگزاری مهر

رئیس دانشگاه پیام نور در مراسم افتتاح 180 پروژه آموزشی، فرهنگی و ورزشی این دانشگاه از ظرفیت بالای پذیرش دانشجو در این دانشگاه خبر داد و افزود: دانشگاه پیام نور با توجه به پتانسیلهایی که دارد میتواند بدون برگزاری کنکور به تعداد داوطلبان هر رشته محل دانشجو پذیرش کند.
وی با اشاره به جمعیت 1 میلیون و 150 هزار نفری دانشگاه پیام نور که یک چهارم جمعیت دانشجویی کشور را شامل می شود، اظهار داشت: شیوهای در دانشگاه پیام نور تدریس میشود که در هیچ کجای دنیا این شیوه مشاهده نشده که نه آموزش از راه دور است و نه مجازی و حضوری، بلکه شیوه ترکیبی از تمامی موارد ذکر شده به شمار میرود و در آن دانشجویان میتوانند تمامی دوره های آموزش کلاسیک مرسوم در دنیا و کشور را آموزش ببینند.
وی از راه اندازی بیش از 16 نمایندگی در 16 کشور دنیا خبر داد و گفت: در حال حاضر دانشگاه پیام نور در امارات متحده و کابل پذیرش دانشجوی دکتری در 4 رشته را آغاز کرده و به زودی در مالزی و آذربایجان نیز پذیرش دانشجو در این مقطع آغاز می شود.
رئیس دانشگاه پیام نور در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه شبکه اتصال 40 نقطهای دانشگاه پیامنور در سراسر کشور راهاندازی شده است، ادامه داد: تمام مراکز این دانشگاه میتوانند با یکدیگر ارتباط مستقیم داشته باشند و 40 نقطه به طور همزمان میتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

بازگشت به بالا
طراحی سایت : گروه وبین